ADWOKAT ODSZKODOWANIA WARSZAWA


Stała się krzywda Tobie, bądź Twojemu dobytkowi? Sąsiad zalał Twoje mieszkanie, złodziej ukradł komputer, odniosłeś rany podczas wypadku? Możesz uzyskać odszkodowanie podczas postępowania cywilnego, w uzyskaniu odszkodowania pomoże Ci adwokat z Warszawy z Kancelarii Teda.

Jak złożyć pozew o odszkodowanie?


Składając pozew o odszkodowanie należy udowodnić następujące elementy:
 • zaistnienie szkody,
 • niedozwolony czyn sprawcy,
 • winę sprawcy,
 • związek między szkodą a zdarzeniem ją wywołującym.
  Aby uzyskać odszkodowanie musza zaistnieć wszystkie powyższe przesłanki.

  Ustawa nie definiuje szkody. Istnieje jednak intuicyjnie rozumienie szkody, jako jakiegokolwiek uszczerbku w dobrach i interesach, które chronione są przez prawo i wydarzyły się wbrew woli osoby poszkodowanej. Szkoda może mieć zarówno charakter majątkowy, jak i niemajątkowy.

  W przypadku uszczerbku na zdrowiu szkoda może mieć wymiar podwójny. Złamanie ręki może skutkować uszczerbkiem na zdrowiu, ale też na majątku, np. w momencie, kiedy poszkodowany był skrzypkiem i poprzez złamanie ręki nie może wykonywać swojej pracy tak jak wcześniej.

  Odszkodowania jednak to nie tylko domena kodeksu cywilnego, mogą wynikać chociażby z prawa pracy, jeśli związek następuje między pracownikiem, a pracodawcą, chociażby uszczerbek na zdrowiu na terenie zakładu pracy, bądź podczas pracy oraz w innych przypadkach, o których więcej powiedzą Państwu adwokaci z Warszawy pracujący w Kancelarii Teda. Zapraszamy do kontaktu!

  ADWOKAT ODSZKODOWANIA WARSZAWA | TERESA LOGA

 • MASZ PYTANIA? POTRZEBUJESZ POMOCY ADWOKATA W CELU UZYSKANIA ODSZKODOWANIA W WARSZAWIE? SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ
  tel. 505 025 718
  info@teresaloga.pl

  Wizyty w terminach uzgodnionych telefonicznie

   

  FORMULARZ KONTAKTOWY