ADWOKAT SPADKI WARSZAWA


Adwokaci z Warszawy pomogą Państwu w sprawach spadkowych, zarówno w sporządzeniu, realizacji testamentu, problemach z dziedziczeniem ustawowym, zachowku czy wydziedziczeniu.

Śmierć bliskiej osoby sprawia, że dziedziczymy po niej spadek, może to się wydarzyć na 2 sposoby – testamentu oraz reguł dziedziczenia ustawowego.

Zarówno sprawy spadkowe według testamentu, jak i dziedziczenia ustawowego regulowane są przez Kodeks Prawa Cywilnego w księdze Spadki.

Spadek realizowany za pomocą testamentu


Dzięki testamentowi majątek może zostać przekazany każdemu, pominięcie jednak osób najbliższych, sprawia, że należy im się zachowek. Oczywiście istnieje możliwość, aby osoby bliskie nie otrzymały spadku nawet poprzez zachowek, zachowku można pozbawić przez wydziedziczenie, możliwe jest to jedynie w przypadku, kiedy osoba wydziedziczana zawiniła bardzo poważnymi, uzasadnionymi powodami. W wielu przypadkach to sam spadkobierca może nie chcieć spadku – długi, konflikt, wtedy odrzucić spadek można poprzez złożenie oświadczenia przed sądem, bądź u notariusza.

Sprawy spadkowe – kolejność dziedziczenia


Adwokat z Warszawy specjalizujący się w spadkach przy kontakcie dokładnie wyjaśni kwestie dotyczące zachowku, czy po prostu dziedziczenia, pomoże w sporządzeniu testamentu, czy go zrealizuje. Nie mniej jednak kolejność dziedziczenia według nowych przepisów wygląda następująco:
Zmarły pozostawiający potomstwo:
 • dzieci, w następnej kolejności – wnuki, prawnuki i praprawnuki,
 • małżonek. Brak potomstwa i jednego z rodziców:
 • małżonek,
 • żyjący rodzic,
 • rodzeństwo, jeśli nie dożyli to zstępni rodzeństwa. Brak potomstwa, małżonka, rodziców, rodzeństwa, zstępnych rodzeństwa:
 • dziadkowie w częściach równych,
 • jeśli nie dożyli dziadkowie, to zstępni (wujowie, ciotki), jeśli nie ma również ich to cioteczne i stryjeczne rodzeństwo.
  Gdy nie ma nikogo, w tym pasierbów majątek przejmuje gmina bądź Skarb Państwa.

  W sprawach spadkowych warto zgłosić się do doświadczonych adwokatów z Kancelarii Teda w Warszawie. Jeśli mają Państwo jakieś pytania to zapraszamy do kontaktu!  ADWOKAT SPADKI WARSZAWA | TERESA LOGA

 • MASZ PYTANIA? POSZUKUJESZ ADWOKATA SPADKOWEGO W WARSZAWIE? SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ
  tel. 505 025 718
  info@teresaloga.pl

  Wizyty w terminach uzgodnionych telefonicznie

   

  FORMULARZ KONTAKTOWY