POZEW O ROZWÓD W WARSZAWA


Kancelaria Teda w Warszawie, oferuje pomoc prawną w razie rozwodu. Polskie przepisy mówią, że pozew o rozwód można złożyć wtedy, kiedy występuje zupełny i trwały rozkład pożycia między małżonkami. Oczywiście istnieje możliwość złożenia pozwu o rozwód również w innych przypadkach, jednak jeśli powyższa przesłanka nie zaistniała, sąd nie ma obowiązku orzeczenia rozwodu. Nawet okoliczności, które wydają się wystarczającym powodem do pozwu o rozwód, takie jak: przemoc w rodzinie, zdrada, alkoholizm, nie zawsze wystarczają do orzeczenia rozwodu. Sąd bada wtedy czy w małżeństwie nastąpił stały rozkład pożycia. Kancelaria Teda w Warszawie pomaga klientom w osiągnięciu pozytywnego orzeczenia sądu. Rozkład pożycia jest zupełny jeśli brakuje więzów duchowych, fizycznych i gospodarczych między małżonkami.

Kiedy pozew o rozwód może być nieudany?


Kancelaria Teda z Warszawy pomaga klientom w pomyślnym rozwiązaniu spraw rozwodowych, bywają jednak sytuacje kiedy sąd może pozew o rozwód odrzucić. Są to sytuacje kiedy:
 • dobro małoletnich dzieci małżonków mogłoby ucierpieć,
 • małżonek winny rozkładu pożycia składa pozew, a drugi nie wyraził zgody,
 • orzeczenie rozwodu jest niezgodne z zasadami współżycia społecznego.

  Pozew rozwodowy – żądania


  Sąd orzekając rozwód, orzeka również jego szczegóły, czyli: 1. Ustala władzę rodzicielską nad wspólnym dzieckiem obojga rodziców i kontakty rodziców z dzieckiem. W tym przypadku może zostać uwzględnione porozumienie rodziców, jeśli jest zgodne z dobrem dziecka. Sąd stara się również, aby rodzeństwo wychowywało się wspólnie. Orzekając władzę rodzicielską może także pozbawić władzy rodzicielskiej, bądź ją zawiesić.
  2. Sąd orzekając rozwód orzeka również to, który z małżonków ponosi winę za rozkład pożycia małżeńskiego. Jeśli żądanie małżonków jest zgodne, może zaniechać orzekania o winie.
  3. Sąd ustala również w jakiej wysokości małżonkowie są zobowiązani do ponoszenia kosztów, związanych z utrzymaniem dziecka.
  4. Orzekając, sąd ustala również sposób korzystania ze wspólnie zajmowanego mieszkania przez małżonków.

  Pozew rozwodowy – alimenty  W trakcie postępowania rozwodowego można również dochodzić alimentów od byłego małżonka. Żądanie to musi zostać ujęte w pozwie rozwodowym, bądź w odpowiednim wniosku podczas rozprawy sądowej w obecności drugiego małżonka. Kancelaria Teda w Warszawie pomaga odpowiednio sformułować żądanie o alimenty, mogą ich się domagać małżonkowie w przypadku:
 • małżonek nie został uznany za wyłącznie winnego rozkładu małżeństwa i znajduje się w niedostatku,
 • rozwód pogarsza sytuację materialną, a małżonek, od którego żądane są alimenty jest jedynym winnym rozkładu pożycia.

  Adwokat rozwodowy Warszawa


  Warszawa to największe miasto w Polsce, a skoro wielu jest w nim ludzi, to także jest więcej rozwodów, a tym samym adwokatów rozwodowych. Z tej ogromnej oferty warto wybrać adwokata rozwodowego godnego zaufania, który nie tylko wspomoże prawnie, ale także będzie empatyczny. Adwokat rozwodowy nie powinien być naciągaczem, w Kancelarii Teda w Warszawie, znajdą Państwo tanich adwokatów rozwodowych, którzy pomogą Państwu w całym procesie rozwodowym, opierając swoją pracę na zrozumieniu i profesjonalizmie.

  Pozew rozwodowy w Warszawie zostaje wnoszony przez adwokata rozwodowego do sądu okręgowego, który jest właściwy ze względu na ostatnie wspólne zamieszkanie małżonków, ale jedynie jeśli chociaż jedno z nich nadal w danym okręgu zamieszkuje. W innym przypadku zostanie wybrany sąd okręgowy osoby pozwanej, natomiast brak możliwości określenia miejsca zamieszkania pozwanego, będzie skutkować tym, że pozew rozwodowy zostanie złożony w sądzie okręgowym właściwym dla powoda, czyli osoby, która występuje z pozwem rozwodowym.
 • MASZ PYTANIA? POTRZEBUJESZ TANIEGO ADWOKATA ROZWODOWEGO W WARSZAWIE? SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ
  tel. 505 025 718
  info@teresaloga.pl

  Wizyty w terminach uzgodnionych telefonicznie

   

  FORMULARZ KONTAKTOWY